„Какво ще измислят следващия път?“ Това се питаме всеки път когато Brabus пуснат новото си произведение на пазара. И сякаш успяват всеки път да ни изненадат. Къде с количество на конските сили, къде с качество на визията. Сякаш се нагледахме на проекти базирани на G63 и след проекта им 6х6 и подобни вече трудно биха ни изненадали.
До днес! По рождение хардкор бъги, Brabus 900 Crawler е най-грандиозния проект базиран на G-класата, който може би сме виждали досега. Купето без врати и прозорци е готово да размести пясъка по всяка изпречила му се на пътя дюна. И това е може би и главната му цел. На всички ни е ясно кои са потенциалните клиенти за тунинг проекта още като прегледаме първите няколко снимки от албума. От Brabus са решили, че не си заслужава да се гонят норми за да може творението им да се сдобие с регистрационни табели . Напротив – Crawler-а е суров и безпощаден.
С ненормалния и внушителен клиренс от 53 сантиметра той е готов да защити името си (Crawler -същество което лази от англ.) и да се справи с всеки изпречил му се терен. Само за сравнение ще кажем, че просвета на Jeep Wrangler е малко по-малко от 30 см. Както се вижда от снимките почти цялото окачване е претърпяло промени и подобрения. То вече има много по-голям ход което би трябвало да му придаде повече сигурност и стабилност. Гумите и джантите също са подбрани така че да преодоляват всякакъв вид препятствия. Те са с впечатляващите размери от 40×13.50 R20. Зад тях се крият 400мм предни и 370 мм задни спирачни дискове.
Тук идва ред и на двигателя. Той е с още по – внушителните 888 конски сили (1 250Nm) готови за работа при 2 900 оборота в минута. Тази мощ се предава към четирите колела посредством 9-степенна автоматична скоростна кутия. Въпреки че е създаден за дивото и от него се очаква да преодолява всевъзможни терени Crawler все пак успява да ускори от място до 100 км/ч за скромните 3.4 секунди.
Впечатляващ резултат предвид теглото му от 2065кг. и начина по които изглежда. От друга страна дава разлика от почти 500кг по-малко от базовия модел. Максималната скорост е ограничена, въпреки че силно се съмняваме някой да има толкова големи топки че да се опита да засили напомпаното бъги с висока скорост. Все пак аеродинамиката е напуснала сцената още със свалянето на вратите и прозорците на световноизвестното „кубче“